Każdy z nas ma inną urodę, rozpoczynając od kondycji skóry, koloru włosów i oczu, karnacji, a kończąc na charakterystyce twarzy czy wyglądzie cery. Nie jest to niczym złym. Wszak jako istoty ludzkie różnimy się między sobą zarówno pod względem fizycznym, jak i osobowościowym. Warto znać siebie pod wieloma aspektami, aby móc korygować ewentualne nieprawidłowości, aby lepiej czuć się z samym sobą. Czy zastanawiałaś się kiedyś, jaki jest Twój typ urody i co on oznacza? Poznaj specyfikę każdego z nich i dopasuj kosmetyki do swoich potrzeb!

Typy urody a stylizacja

Typy urody to jedna z koncepcji, która określa poszczególne cechy fizyczne i pozwala dobrać odpowiednią kolorystykę codziennej stylizacji, w tym ubrania czy barwy makijażu. Odpowiednio dopasowane kolory mają za zadanie podkreślić naturalne piękno oraz uwydatnić cechy osobowości. Ponadto taka kompozycja pozwala czuć się świetnie w swojej skórze w każdej sytuacji, dlatego ważne jest określenie, jaki typ urody u nas dominuje. Znajomość siebie, zarówno swoich preferencji, jak i upodobań artystycznych jest ważna z wielu powodów. Jednym z nich jest stabilna samoocena, pewność siebie oraz świadomość ograniczeń. Wbrew pozorom, psychologiczne podejście pozwala zaprojektować ewentualne zabiegi korekcyjne. Ogólnie można wyróżnić 4 typy urody, które są odzwierciedleniem pór roku: wiosna, lato, jesień oraz zima. Poznaj krótką charakterystykę każdego z nich.

kosmetyki do makijażu
Fot. Pexels.com

Wiosna

Wiosna kojarzy nam się z kwitnącą dookoła przyrodą, ciepłymi barwami oraz bezchmurnym niebem. Nic więc dziwnego, iż jasne odcienie barw dominują w tym modelu. Ten Typ urody u poszczególnych kobiet charakteryzuje się jasnym kolorem oczu, zazwyczaj jest to błękitny, niebieski lub zielony, blond włosami i jego licznymi odcieniami, a także żółtą, subtelną karnacją, której może pozazdrościć wiele innych dziewczyn. Ten typ urody jest szczególnie pociągający dla płci przeciwnej, która za ideał kobiecy uważają długonogą blondynkę o pięknych, niebieskich oczach. Promienie słoneczne zdecydowanie służą dziewczynom z jasną, brzoskwiniową cerą, opalając przeważnie na brązowy kolor. Jednak warto w ramach pobytu na plaży stosować krem z filtrem. Wiosenny typ urody ma tę zaletę, że nie wymaga stosowania mocnego makijażu, aby podkreślić naturalne piękno. Wystarczy delikatny make up oraz stosowanie jasnych barw pomadki, szminki czy cieni do powiek. Dobrym pomysłem jest korzystanie z kosmetyków naturalnych, które uwydatnią, to, co trzeba. Również ubrania powinny być w jaśniejszych odcieniach błękitu, różu, pistacjowej zieleni. W końcu wiosna promienieje paletą pięknych, ciepłych barw!

Lato

Letni typ urody znacząco różni się od wiosny. W tym rodzaju dominują szare oczy oraz włosy w odcieniach brązu czy ciemnego blondu. Wbrew wielu opiniom, ten model określa się jako chłodny, dlatego mniej ciepłą tonację będzie miała też barwa skóry i zazwyczaj jest to mleczno-biała, która do tego opala się na mocny czerwień, więc pójście na plażę bez mocnego kremu może skończyć się poparzeniami, a nawet udarem słonecznym. Ten typ urody charakteryzuje mocniejszy makijaż, aby pokryć bladą skórę, zwłaszcza w okolicach oczu. Natomiast, jeśli chodzi o ubrania, to najlepiej sprawdzają się w przydymionych, lekko stłumionych barwach. Tutaj warto postawić na ciemny róż, lawendowy fiolet czy popielatą zieleń.

kosmetyki do makijażu
Fot. Pexels.com

Jesień

Jesienny typ urody kojarzy się z intensywnymi kolorami brązu i szarości. Nie inaczej. Jeśli spotkamy na ulicy piękną dziewczynę o długich, kasztanowych włosach i ciemnych, brązowych lub piwnych oczach łudząco podobnych do drzewa – to właśnie jesień! Jeśli chodzi o cerę, to w wielu przypadkach jest ona pokryta wydatnymi piegami, a karnacja może być śniada, ciepła lub jeszcze inna. Jest ona również bardzo delikatna i łatwo można ją opalić na czerwony, dlatego podobnie jak w przypadku lata – krem z mocnym filtrem to podstawowe akcesorium. Ten typ urody, z uwagi na dominujące ciemniejsze barwy, wymaga również bardziej wyrazistego makijażu. Świetnie sprawdzać się będą kolory ziemi, czyli brąz czy rdzawa zieleń. Podobnie rzecz ma się z ubiorem. Mocna czerwień, ciepły beż lub liczne odcienie zieleni będą odpowiednią stylizacją.

Zima

Najmniej lubiany typ urody i najtrudniejszy do określenia. Cechą charakterystyczną w tym modelu jest intensywny kolor oczu, dzięki któremu spojrzenie staje się wręcz hipnotyczne. Tęczówka jest zazwyczaj nasycony błękitem. Podobnie sprawa wygląda z włosami, które cechuje czerń lub mocny brąz. Podczas tworzenia makijażu warto stawiać na chłodne barwy, w tym odcienie szarości, czarne tusze oraz kredki. Dopełnieniem kompozycji będą soczyście czerwone usta, a także ciemny kolor paznokci. Ten typ urody najlepiej prezentuje się w intensywnych barwach ubrań, dlatego na bal koniecznie załóż granatową sukienkę lub w kolorze ciemnej zieleni. Można również postawić na kontrast i połączyć czerń z nieskazitelną bielą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here