Jedzenie na dowóz jest sprawdzoną alternatywą w sytuacji, kiedy wszystkie punkty gastronomiczne pozostają zamknięte. Podczas narodowej kwarantanny można było zaobserwować znaczny wzrost zainteresowania tego typu usługami. Niemalże każdy lokal wprowadził zamawianie jedzenia online, które zapewnia ciągłość zysków oraz pozyskiwanie nowych klientów. Dostawa posiłków prosto do domu jest możliwa dzięki różnym programom zainstalowanym na telefon. Przedstawiamy najpopularniejsze aplikacje służące do zamawiania posiłków.

Zalety zamawiania jedzenia online

Zamawianie jedzenia online ma wiele korzyści. Przede wszystkim jest to bardzo komfortowa opcja, gdyż nie musimy ruszać się z własnego mieszkania, aby skonsumować obiad. Wystarczy skorzystać z określonej aplikacji i zamówić jedzenie na dowóz prosto pod nasze drzwi. Ponadto jest to spora oszczędność czasu, który, jak wiemy, jest bardzo cenny w niektórych sytuacjach. Wybierając się na posiłek do miasta, musimy doliczyć jeszcze czas potrzebny na dojazd do wybranej restauracji, a także na skonsumowanie obiadu oraz powrót do domu. Zamawianie jedzenia online jest także ratunkiem w przypadku niezapowiedzianej wizyty znajomych czy suto zakrapianej alkoholem imprezie. Takie rozwiązanie bywa pożyteczne w przypadku braku pomysłu na obiad. Lokale gastronomiczne serwujące Jedzenie na dowóz zazwyczaj mają rozbudowane menu, dzięki czemu można zjeść to, na co ma się ochotę w danej chwili.

Jedzenie na dowóz
Fot. Pexels.com

Najpopularniejsze aplikacje do zamawiania jedzenia

Zamawianie jedzenia online przy użyciu wybranej aplikacji jest bardziej funkcjonalne i wygodniejsze. W przeciwieństwie do standardowego sposobu korzystania z usługi dostarczania posiłków do domu nie wymaga bezpośredniego kontaktu z pracownikami lokalu oraz nie zabiera sporo czasu. Co więcej, nie trzeba wykonywać połączeń telefonicznych, aby zamówić jedzenie na dowóz, podczas których linia może być zajęta, przez co czasami trudno się dodzwonić. Stworzone w tym celu narzędzia mobilne są w pełni sprawdzone i polecane przez wielu zadowolonych klientów i użytkowników. Przedstawiamy najpopularniejsze aplikacje do zamawiania posiłków.

Pyszne.pl

Mając na myśli aplikacje do zamawiania jedzenia online, w głowie pojawia się nazwa Pyszne.pl. Nic dziwnego. Jest to jedno z najpopularniejszych i sprawdzonych narzędzi do dostarczania posiłków prosto do drzwi mieszkania. Korzystając z niego, możemy wybrać dowolne posiłki z wielu lokali gastronomicznych serwujących jedzenie na dowóz. Zamawiając, mamy również swobodę w wyborze określonej metody płatności w zależności od naszych preferencji. W przypadku braku gotówki można wybrać zapłacenie kartą lub zrobić bezpośredni przelew na konto bankowe lokalu. Istnieje również możliwość zapłacenia usługą BLIK. Dodatkowo, korzystając z aplikacji Pyszne.pl, można otrzymać liczne zniżki i rabaty do różnych lokali gastronomicznych.

Uber Eats

Uber Eats to zyskująca coraz większą popularność aplikacja do zamawiania jedzenia online. Obecnie usługa dostępna jest w największych miastach w Polsce. Podobnie, jak w przypadku poprzedniej aplikacji, również tutaj możemy zamówić jedzenie na dowóz z szerokie menu. Uber Eats współpracuje z najbardziej znanymi lokalami gastronomicznymi w kraju, w skład których wchodzą: Pasibus, McDonalds, KFC czy liczne pizzerie.  Zamawianie jedzenia online dzięki tej usłudze jest intuicyjne oraz komfortowe. Dużym atutem jest też niska opłata za dostawę posiłku.

Jedzenie na dowóz
Fot. Unsplash.com

Wolt

Ta aplikacja do zamawiania jedzenia online niewiele różni się od pozostałych. Jednak ma jedną, ciekawą opcję. Polecając tę usługę znajomym oraz innym zainteresowanym otrzymujemy punkty, które można później wykorzystać podczas kolejnych zamówień. Dzięki temu jest możliwość zapłacenia mniej za dostarczenie posiłku do domu. Jedzenie na dowóz dzięki aplikacji Wolt jest sprawne i ekonomiczne.

Glovo

O tej usłudze w ostatnim czasie zrobiło się dość głośno, dzięki opcji zamawiania do domu również zakupów robionych w markecie spożywczym. Dzięki tej unikalnej właściwości Glovo rozszerza swoją działalność na inne miasta w Polsce. Oprócz tego możemy również zamówić jedzenie na dowóz z restauracji czy pizzerii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here