Efekt aranżacji loftowych uzyskasz w dość łatwy sposób, bez wydawania ogromnej sumy pieniędzy. Wystarczy kierować się kilkoma prostymi wskazówkami, określającymi kolorystykę, rozlokowanie oraz charakter całego wyposażenia. W tym krótkim poradniku skupimy się na wyborze łóżka do sypialni w stylu loft, za pomocą którego uzyskasz wymarzony efekt. Wbrew pozorom, wybór łóżka nie jest zadaniem całkowicie łatwym, a zarazem – ma ono duży wpływ na ostateczny charakter całego pomieszczenia. 

Konstrukcja i kolorystyka łóżka do sypialni loftowej 

Wyposażenie sypialni loftowej powinno odpowiadać stylowi całego pomieszczenia. Dlatego przystępując do wyboru łóżka warto rozpocząć od podstawowej sprawy – ustalenia jego rozmiaru. Jest ważny nie tylko z uwagi na wygodę i komfort korzystających z łóżka osób. Istotne jest również, by łóżko pozostawało w odpowiednim dystansie od pozostałych elementów wyposażenia, gwarantując dużo wolnej przestrzeni. To właśnie wolna przestrzeń jest jednym z kluczowych wyznaczników stylu loft. 

Warto też zrezygnować z łóżek tapicerowanych oraz rozkładanych wersalek. Te ostatnie radzimy wybierać jedynie do salonów lub do kawalerek urządzonych w stylu loft. w przypadku sypialni dla dwojga, najlepiej wypadają łóżka z drewnianym stelażem oraz dużym materacem. Możesz też wybrać łóżko zabudowane, jednak radzimy sięgać przede wszystkim po modele wykonane z drewna, bez pokrywających ich powierzchnię tkanin. 

Łóżko powinno być także zaścielone kompletami odpowiadającymi kolorystyce stylu loftowego. Dobrym wyborem są komplety szare i czarne, wykonane z bawełny, jedwabiu lub lnu. Atrakcyjne i nowoczesne wzornictwo, idealnie pasujące do stylu loft, oferuje sklep internetowy Nyks: https://nyks.pl/posciel/kolory/czarna.

Łóżko oraz jego otoczenie – jak podkreślić efekt loft? 

W stylu loft stosuje się także specjalne systemy oświetleniowe, odpowiadające jego najważniejszym wyznacznikom estetycznym. Możesz zaopatrzyć się w lampki nocne imitujące oświetlenie warsztatowe, o uproszczonej konstrukcji oraz pozbawione zdobień. Polecamy rozważyć także zakup lamp stojących podłogowych, wyposażonych w prosty, podłużny drążek oraz klosz o prostej bryle. Oprócz nich możesz też zdecydować się na lampki na regulowanym stelażu oraz kinkiety w stylu loft. 

W sąsiedztwie łóżka mogą też znaleźć się rośliny. Warto ustawić je w oprawkach wykonanych z drutu lub w drewnianych, ażurowych osłonkach. Glina również może być dobrym uzupełnieniem wystroju loft, szczególnie gdy mowa o doniczkach wykonanych w odcieniach brązu. Jest to kolor świetnie pasujący do szarego otoczenia, a także do naturalnej zieleni. 

Pozostałe umeblowanie, które znajdzie się w okolicy łóżka, powinno odznaczać się prostą konstrukcją oraz smukłą sylwetką. Dobrym pomysłem będzie niewielka komoda, szafka lub stolik nocny, a także toaletka. Możesz wybierać pomiędzy modelami wykonanymi z drewna i metalu, a także wyposażonymi w elementy przeszklone. Oczywiście, warto zrezygnować z zakupu mebli nadmiernie ozdobnych. W wystroju loft liczą się minimalizm oraz prostota, a także użyteczność i funkcjonalność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here