Macierewicz oskarża... rosyjskich dysydentów | Po polskiemu

Macierewicz oskarża… rosyjskich dysydentów

Trudno powiedzieć, kto dostarcza większych sensacji: tabloid “Fakt” czy minister Antoni Macierewicz. Kiedy jednak obie te potężne siły działają wespół w zespół, powstaje generator sensacji o mocy nie do pobicia. Tak też stało się właśnie, gdy “Fakt” postanowił poświęcić chwilę polityce, a minister wypowiedział się po raz dziewięćdziesiąt tysięcy siedemset sześćdziesiąty drugi o katastrofie smoleńskiej:

dysydenci

Gdyby w “Fakcie” nie oszczędzano na korekcie, czytelnik nie musiałby brnąć przez ten tekst dalej, by zrozumieć, że ministrowi chodziło o decydentów. Parę literek, niby nic, a jaka różnica!

dysydent — opozycjonista, człowiek przeciwstawiający się władzy

decydent — osoba władna wydawać decyzje, jeden z rządzących, członek kierownictwa

Marek Trenkler

Matuzalem blogosfery. Redaktor, korektor, autor tekstów
Mogę uczynić Twoje teksty lepszymi. Masz pytania? Propozycje? Zlecenie? Napisz do mnie: biuro@texter.pl

Tu nie dyskutujemy.

Drogi Czytelniku! Ponieważ wierzę, że jesteś istotą rozumną, doskonale wiesz, że ta strona używa cookies. Ba, wiesz nawet, co to jest. Aby jednak formalności stało się zadość, niniejszym informuję Cię: tak, ja też faszeruję nimi Twojego kompa, na co masz prawo się zgodzić lub nie. Wiedz przy tym, że jeśli odwiedzasz w internecie strony z gejowskim porno lub suplementami diety albo – o zgrozo – blogi młodych matek, to ja o tym nie wiem i nic nie chcę wiedzieć, to wyłącznie Twoja prywatna sprawa.