Robienie dziennego makijażu niekiedy jest czasochłonnym zajęciem. Wbrew pozorom nie każda kobieta lubi to robić. Nie zawsze też zdolności manualne idą w parze z dobrym efektem, co może zniechęcać do wykonywania, porannej czynności. Uwydatnianie naturalnych wdzięków przy użyciu licznych kosmetyków wymaga sporej precyzji i staranności. Coraz więcej dziewczyn decyduje się na makijaż permanentny, który podkreśla naturalną, kobiecą urodę. Jednak zanim zapadnie decyzja o wybraniu się do gabinetu kosmetycznego, warto trochę więcej się o nim dowiedzieć.

Czym jest makijaż permanentny?

Makijaż permanentny to nowoczesne i korzystne rozwiązanie dla kobiet, które chcą podkreślić naturalną urodę bez konieczności codziennego ozdabiania twarzy przy użyciu licznych, niekoniecznie tanich kosmetyków. Działa on na podobnej zasadzie, co robienie tatuaży. Stanowi również mniej bolesną i bardziej skuteczną alternatywę dla drogich, zabiegów chirurgicznych. Makijaż permanentny umożliwia ukrycie niedoskonałości oraz uwydatnienie kobiecej urody. Pomaga również odzyskać pewność siebie u kobiet, które nie są zadowolone ze swoich wdzięków.

czym jest makijaż permanentny?
Fot. Pexels.com

Jak wygląda zabieg?

Jak już wspomniano, makijaż permanentny można porównać do robienia tatuaży. Podczas zabiegu do podstawowej warstwy skóry twarzy wstrzykiwany jest pigment na niewielką głębokość, która maksymalnie wynosi 0,8 milimetrów. Operacja wykonywana jest przy użyciu znieczulenia do miejscowego, który skutecznie uśnieży ból i złagodzi czucie. Całość trwa około 2 godzin, więc jest to niewiele, w porównaniu do ilości godzin przeznaczonych w tygodniu na codzienne malowanie. Makijaż permanentny, zwany również trwałym, wraz z upływem czasu zanika, dlatego ważne jest, aby przynajmniej raz w roku odnawiać zabieg w celu zachowania dotychczasowych efektów.

Jak przebiega regeneracja po zabiegu?

Regeneracja po zabiegu zwykle trwa kilka dni. Tyle czasu potrzeba, aby makijaż permanentny zaadoptował się w skórze twarzy. Podczas gojenia się należy unikać silnego słońca oraz stosowania peelingów wzmacniających, które mogą wywołać niepożądane reakcje. Warto dzień po dokonaniu operacji zrobić sobie wolne i odpoczywać.

Czy są jakieś przeciwskazania?

Makijaż permanentny nie jest zalecany osobom, które chorują na łuszczycę, zaawansowaną cukrzycę, choroby skóry, a także przyjmujące leki sterydowe. Również kobiety w ciąży powinny nie decydować się na jego zrobienie i korzystać z dostępnych kosmetyków naturalnych. Przed udaniem się do gabinetu kosmetycznego na zabieg, warto wykluczyć wszelkie przeciwskazania, udając się w celu porady do lekarza rodzinnego lub higienistki.

czym jest makijaż permanentny?
Fot. Pexels.com

Co zyskujemy?

Makijaż permanentny ma wiele zalet. Przede wszystkim pozwala ukryć niedoskonałości, podkreślając tym samym naturalną, kobiecą urodę. Decydując się na niego, inwestuje się w zaoszczędzony czas, który w przyszłości może okazać się na wagę złota. Co więcej, wzmacnia poczucie pewności siebie u kobiet, które do tej pory czuły się nieatrakcyjne dla płci przeciwnej z powodu swojego wyglądu. Makijaż permanentny pozwala również w dłuższej perspektywie zaoszczędzić wiele pieniędzy wydawanych co miesiąc na kosmetyki, które nie zawsze bywają skutecznie i tanie.

Jaki jest koszt zabiegu?

Makijaż permanentny, wbrew wielu opiniom, nie jest drogim przedsięwzięciem, a już na pewno znacznie tańszym od operacji plastycznych czy zabiegów chirurgicznych, za które trzeba zapłacić średnio kilka tysięcy. Ceny wahają się od kilkuset złotych do ponad tysiąca w zależności od części twarzy oraz wybranego sposobu tworzenia. Dla przykładu makijaż permanentny ust w jednym z gdańskich gabinetów kosmetycznych metodą bezkonturową wynosi 1200 złotych.

Czy warto zdecydować się na zabieg?

Nie ma jednej, konkretnej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko bowiem zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb kobiety. Nie każda dziewczyna jest niezadowolona ze swojego wyglądu i w celu uwydatnienia poszczególnych części twarzy, dostępne na rynku kosmetyki, mogą okazać się w zupełności wystarczające. Makijaż permanentny wiąże się z dodatkowym wydatkiem w skali roku, więc należy też być na to przygotowanym, a nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić. Przed podjęciem decyzji o tym, czy wykonać makijaż permanentny, warto rozważyć wszelkie za i przeciw lub poradzić się przyjaciół i znajomych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here