Obecnie w naszym kraju dostępnych jest wiele punktów, gdzie można kupować książki. Nie brakuje ich w galeriach handlowych czy w centrum dużych miast. Księgarnie stacjonarne wciąż są popularnym miejscem do nabycia ciekawej literatury. Wobec sporej liczby sklepów czasami ciężko o podjęcie dobrej decyzji zakupowej. Dlatego przedstawiamy najpopularniejsze księgarnie w Polsce, które przybliżą czytelnikom rynek sprzedaży książek w naszym kraju i pomogą dokonać właściwego wyboru.

Polacy lubią czytać

Mitem jest, że Polacy nie lubią czytać. Statystyki pokazują, że prawie połowa naszego społeczeństwa czyta w ciągu roku przynajmniej jedną książkę w całości. Oczywiście nie są to imponujące wyniki, aczkolwiek, biorąc pod uwagę fakt, że często żyjemy na bardzo wysokich obrotach, nie zawsze można znaleźć czas na spokojny wieczór z ulubioną książką. Księgarnia jest stosownym miejscem, które wspiera rozwój czytelników, dostarczając im szerokiego wyboru literatury gatunkowej.

sklepy z książkami
Fot. Unsplash.com

Zalety kupowania książek w sklepach stacjonarnych

Księgarnia jest przyjaznym miejscem dla wielu czytelników. Kupowanie książek w sklepach stacjonarnych ma swoje plusy. Przede wszystkim, wybierając literaturę, jest możliwość, żeby wizualnie zobaczyć dany egzemplarz, wziąć do ręki, przejrzeć go, przeczytać fragment i dokonać wyboru. W przypadku wątpliwości zawsze można skorzystać z porady doświadczonego pracownika sklepu. Księgarnia często dostępna jest w centrum miasta, gdzie przejazdem lub po pracy można na spokojnie udać się na poszukiwanie interesującej nas literatury. Duży plusem jest to, że zaraz po dokonaniu zakupu można w ten sam dzień rozpocząć lekturę. Księgarnia często umieszcza najnowsze premiery oraz aktualne promocje w widocznych miejscach, dzięki czemu na wejściu można się zapoznać z aktualnymi nowościami i rabatami.

Najpopularniejsze księgarnie – gdzie najlepiej kupować?

Najpopularniejsze księgarnie w Polsce zawdzięczają swoją pozycję na rodzimym rynku czytelniczym dzięki kilku czynnikom. O ich renomie świadczą pozytywnie recenzje klientów, najwyższa jakość obsługi czy szeroka oferta książek gatunkowych. Co więcej, w wielu przypadkach księgarnia oferuje czytelnikom dołączenie do programu lojalnościowego, dzięki czemu uzyskuje się dostęp do rabatów od każdej zakupionej książki. Do najpopularniejszych księgarni stacjonarnych w Polsce można zaliczyć:

  • Empik;
  • Świat książki;
  • Bonito;
  • Dedalus.

Empik

Empik bez wątpienia jest najczęściej odwiedzaną siecią sklepów z książkami w Polsce. Księgarnia, poza najnowszymi pozycjami literackimi, oferuje klientom znacznie więcej. Ciężko znaleźć drugie takie miejsce, które znane jest z wielu, przeróżnych dodatkowych akcesoriów na każdą okazję. Empik nie jest typowym sklepem wyłącznie z książkami. Oprócz nich w ofercie sprzedaży znajdują się także gry planszowe, artykuły papiernicze, filmy, gry na konsole, płyty muzyczne oraz drobne akcesoria użytku domowego. Księgarnia oferuje również klientom dołączenie do programu lojalnościowego Empik Premium, dzięki któremu zyskuje się dostęp do wielu benefitów oraz rabatów od zakupu każdej książki.

Sklepy z książkami
Fot. Unsplash.com

Świat książki

Świat Książki stanowi mocną konkurencję dla sklepu Empik pod kątem oferty literackiej czy rabatów, które wynoszą nawet 85%. Przede wszystkim ceny za poszczególne egzemplarze są często dużo niższe, przez co bardziej przyjazne dla portfela klienta. Księgarnia organizuje i prowadzi cykl warsztatów dla dzieci, które wspierają rozwój najmłodszych poprzez czytanie urozmaiconej literatury dziecięcej. Świat Książki w asortymencie ma również zabawki dla dzieci, filmy, płyty muzyczne, a także winyle, często w przystępnych cenach.

Bonito

Bonito to sklep z książkami, który w ostatnim czasie zyskała większą popularność. Pierwotnie powstała jako księgarnia internetowa, ale obecnie ma wiele punktów stacjonarnych w Polsce. W tym miejscu można kupić dobrą literaturę w naprawdę przystępnej cenie dla przeciętnego klienta. Oprócz książek w ofercie sprzedażowej znaleźć można również artykuły szkolne, zabawki dla dzieci czy elektronikę. Księgarnia ma w swoich zbiorach czytelniczych ponad 260 tysięcy tytułów.

Dedalus

Dedalus nie jest znany wszystkim, a jest naprawdę ciekawym miejscem na zakup książek w wyjątkowo niskich cenach. Poszczególnie egzemplarze można kupić nawet za 10 zł. W ofercie dostępne są klasyki gatunki. Księgarnia oferuje również wiele ciekawych pozycji z literatury psychologicznej, historycznej czy faktu. Jedynym minusem jest brak najnowszych pozycji literackich. Dedalus jest sklepem bardziej dyskontowym, przeznaczonym dla miłośników tanich książek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here