O blogu

W tym miejscu znajdziesz przypuszczalnie odpowiedzi na swoje pytania dotyczące mojego blogu. Jeśli nie znajdziesz, a chcesz się czegoś o nim dowiedzieć, coś zrozumieć, coś mi zaproponować, przejdź na stronę Kontakt i napisz do mnie. No, to po kolei:

Przeznaczenie i misja

Stawiam sprawę jasno: Po polskiemu to blog prowadzony w ramach content marketingu, wspierający mój firmowy serwis Texter.pl. Zajmuję się w nim rozmaitymi zagadnieniami redakcyjno-korektorskimi i poprawną polszczyzną. Nie stronię też od innych tematów. Jest to i zawsze będzie blog niszowy. Oczywiście cieszę się z każdych odwiedzin, ale w żaden sposób nie zabiegam o popularność, nie buduję społeczności, nie interesuje mnie liczba unikalnych użytkowników. Absolutnie nie interesuje mnie też pozyskiwanie reklamodawców ani sponsorów. Tym wszystkim Po polskiemu różni się od większości polskich blogów.

Chcę w tym miejscu pomagać wszystkim, którym zależy na posługiwaniu się poprawną polszczyzną. Podpowiadać lektury – ale nie nowości, lecz książki starsze, które można wypożyczyć w bibliotekach. Czasem lubię rozbawić Czytelników prezentacją jakiejś medialnej wpadki, wynikającej z braku korekty. A gdy coś wywoła we mnie emocje i mam potrzebę napisania czegoś na ten temat – nie muszę się powstrzymywać, bo w końcu od czego jest kategoria Offtopic?

Współpraca

Blog Po polskiemu nie zamieszcza reklam w żadnej postaci.

Tu nie dyskutujemy.

Drogi Czytelniku! Ponieważ wierzę, że jesteś istotą rozumną, doskonale wiesz, że ta strona używa cookies. Ba, wiesz nawet, co to jest. Aby jednak formalności stało się zadość, niniejszym informuję Cię: tak, ja też faszeruję nimi Twojego kompa, na co masz prawo się zgodzić lub nie. Wiedz przy tym, że jeśli odwiedzasz w internecie strony z gejowskim porno lub suplementami diety albo – o zgrozo – blogi młodych matek, to ja o tym nie wiem i nic nie chcę wiedzieć, to wyłącznie Twoja prywatna sprawa.