Panele winylowe to rodzaj podłogi, jaki często można obecnie spotkać w mieszkaniach, zwłaszcza w nowym budownictwie. Jest to dobre rozwiązanie z wielu, praktycznych względów. Takie zastosowanie podczas aranżacji wnętrza daje niesamowite efekty, zarówno ekonomiczne, jak i wizualne. Coraz więcej rodzin rozważa inwestycje oraz możliwość montażu tego typu podłoża, gdyż w przeciwieństwie do innych materiałów wykończenia podłogi, daje dużą gwarancję wytrzymałości i blasku. Przedstawiamy panele winylowe – ciekawe rozwiązanie w nowoczesnym mieszkaniu.

Co to są panele winylowe?

Jak we wstępnie wspomniano, panele winylowe to rodzaj podłogi, na który decyduje się coraz więcej rodzin. W zasadzie nie ma co się temu dziwić, ponieważ są niezwykle łatwe w montażu, odporne na ścieranie się oraz rysowanie. Warto rozważyć zainwestowanie w niej podczas aranżacji salonu, gdyż najczęściej tam są stosowane. Panele winylowe stworzone są z nowoczesnej odmiany linoleum, bądź płytek, znacznie bardziej wytrzymałego niż jego poprzednicy. Składają się z kilku, nachodzących na siebie warstw. Główny rdzeń stanowi płyta z włókien drzewnych, na którą położona jest jeszcze drukowana powłoka dekoracyjna. Taka konstrukcja zapewnia ochronę przed licznymi czynnikami zewnętrznymi, takie jak stłuczenia, obicia, szorowanie czy porysowanie. Podłoga winylowa zazwyczaj kładziona jest w otwartym salonie z aneksem kuchennym lub przedpokoju. Ponadto jest wyrazem nowoczesnego stylu oraz estetyki. Warto rozważyć zamontowanie ich na metrażu.

Nowoczesne mieszkanie
Fot. Pexels.com

Zalety podłogi winylowej

Panele winylowe mają wiele zalet, które przemawiają za ich rosnącą popularnością, zwłaszcza w nowoczesnym mieszkaniu. Przede wszystkim są bardzo wytrzymałe na wszelkie uszkodzenia mechaniczne oraz oddziaływania związane z działalnością człowieka. Nie trzeba zatem martwić się o częstą pielęgnację podłoża czy jego połysk. Ponadto panele winylowe są wodoodporne, co w praktyce oznacza, że świetnie mogłyby się sprawdzić w małej kuchni oraz w łazience, gdzie znajduje się dostęp do bieżącej wody, a wszelkie zachlapania nie byłyby najmniejszym problemem. Ze względu na ich wytrzymałość, również nie mają tendencji do szybkiego brudzenia się, więc są łatwe w utrzymaniu czystości. W ramach pielęgnacji nie trzeba zatem kupować drogich detergentów i środków, które przywrócą dawny blask panelom. Podłoga winylowa ma także warstwę korkową o świetnych parametrach akustycznych, dzięki czemu wszelkie dźwięki kroków, stukotu czy przesuwania mebli kuchennych, są skutecznie wyciszane. Dlatego ten rodzaj podłoża jest najbardziej dedykowany rodzicom z dziećmi, którzy często spędzają czas z maluchami na wspólnych zabawach i wygłupach, a jak wiemy, wówczas najłatwiej można coś uszkodzić.

Jak przebiega montaż?

Panele winylowe nie bez przyczyny kojarzą się z szybkim i sprawnym montażem. Jest to największy atut tego rodzaju podłoża. Wykończenie podłogi nie jest zajęciem czasochłonnym, a co więcej – daje długotrwałe efekty. Dlatego coraz więcej domowników decyduje się na ich zakup. Istnieją dwa sposoby montażu: na klik lub klej. W pierwszym przypadku panele winylowe układa się na specjalnie przymocowany do gruntu podkład, a następnie łączy kolejne elementy ze sobą za pomocą mocowań, aż do uzyskania charakterystycznego kliknięcia. Z kolei drugi sposób wymaga nieco więcej precyzji i rzetelności w wykonaniu, dlatego tego typu zadanie lepiej jest zlecić fachowcowi. Jedyną wadą, jaką posiadają panele winylowe w aspekcie montażu, jest wysoka kwota, jaką trzeba wyłożyć, aby móc cieszyć się eleganckim wyglądem podłogi. Do całkowitej ceny wykończenia podłogi trzeba doliczyć nie tylko same elementy, ale również podkład i ewentualne koszty związane ze zleceniem zadania profesjonaliście.

Podłoga winylowa
Fot. Pexels.com

Czy warto postawić na panele winylowe?

Zdecydowanie tak! Panele winylowe to inwestycja na lata, która daje nie tylko długotrwałe efekty, wytrzymałość oraz nowoczesną stylizację, ale również podnosi komfort i bezpieczeństwo domowników. Warto zainwestować trochę więcej pieniędzy, aby móc cieszyć się spokojem i wystrojem przez długi czas. Podłoga winylowa to dobre rozwiązanie, dzięki któremu uzyskuje się niepowtarzalny efekt i estetykę, której na próżno szukać w innych modelach podłogi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here