Gry planszowe stają się nieodłącznym towarzyszem domowej imprezy. Jest to świetny sposób na spędzenie jesiennego czy zimowego wieczoru w towarzystwie bliskich osób oraz znajomych. Popularne planszówki wykorzystywane są także jako narzędzie do rozwoju umiejętności logicznego myślenia oraz kompetencji społecznych. Rozgrywki dostarczają sporo pozytywnych emocji, dzięki którym można dobrze bawić się w gronie najbliższych.

Popularność w czasach pandemii

Pandemia zmusiła społeczeństwo do pozostania w swoich domach. Firmy przeniosły oferowane usługi do sieci, aby zapewnić ciągłość generowanych zysków. Większość pracowników przestawiła się na pracę zdalną. Te znaczące zmiany w dotychczasowym funkcjonowaniu człowieka spowodowane gwałtownym rozprzestrzenianiem się wirusa, niestety stały się sprzyjające pogłębianiu się pasywnego trybu życia. Wobec tak niekorzystnej sytuacji ludzie zaczęli poszukiwać sposobów na wykorzystanie czasu w ciągu dnia w czterech ścianach. Z pomocą przyszły gry planszowe, które stały się odskocznią od problemów oraz metodą na spędzenie czasu w rodzinnym gronie.

Ciekawe zajęcie na zimowy wieczór

Zimowa aura zniechęca do wyjścia na zewnątrz i najlepiej chłodny wieczór spędziłoby się w ciepłym łóżku z dobrą książką lub filmem. Oczywiście nie ma w tym nic złego, aczkolwiek czasami warto wykorzystać wolną chwilę na integrację z innymi ludźmi. Gry planszowe są kreatywnym sposobem na przezimowanie, spędzając nielubianą przez wielu zimową porę w komfortowych warunkach, oddając się ciekawej rozrywce.

Gry planszowe dla dzieci
Fot. Pexels.com

Gry planszowe jako sposób na nudę

Gry planszowe są zdecydowanie dobrym wyborem, aby zapobiec bezproduktywnemu siedzeniu w czterech ścianach. Można zaprosić do siebie kilku przyjaciół bądź znajomych i wspólnie spędzić czas na ciekawej rozgrywce. Planszówki stają się również uniwersalnym sposobem na każdą okazję. Mogą być planowanym elementem imprezy domowej, zajęciem w wolne wieczory czy atrakcją podczas spotkania rodzinnego.

Dobre na domówkę

Impreza domowa kojarzy się z udanie spędzonym wieczorem w gronie bliskich osób. Nic bardziej mylnego. Gry planszowe będą zdecydowanie dobrą opcją na społeczną integrację przy piwie i smacznych przekąskach. Dodatkowo dostarczają przy tym rozrywkę oraz wiele pozytywnych emocji warunkujących lepsze samopoczucie.

Łączą przyjemne z pożytecznym

Gry planszowe to nie tylko sposób na udanie spędzony wieczór, ale również forma ćwiczenia zdolności umysłowych. Rozgrywka aktywizuje poszczególnie ośrodki centralnego układu nerwowego odpowiedzialne za kreatywność, umiejętności analityczne oraz logiczne i abstrakcyjne myślenie. Ponadto gry planszowe rozwijają spostrzegawczość, refleks oraz poszerzają i utrwalają wiedzę. Jak widać, spędzając wspólnie czas na tego rodzaju aktywności, łączy się przyjemne z pożytecznym.

Gry planszowe dla dzieci
Fot. Pexels.com

Rozrywka również dla najmłodszych

Gry planszowe nie są przeznaczone jedynie dla dorosłych. W sklepach znaleźć można również sporo planszówek dla najmłodszych, a także dla całej rodziny. Prymat wiodą takie pozycje, jak. Monopoly, Double czy Rummikub.  Gry planszowe przeznaczone dla dzieci pomagają poznawać świat, rozwijają naturalną ciekawość pociech, a także budują bliską więź z rodzicami. Z tych powodów warto spędzać regularnie czas w gronie najbliższych na ciekawej i pożytecznej rozgrywce.

Odpoczynek od technologii

Ciężko wyobrazić sobie funkcjonowanie bez telefonu czy laptopa. Od technologii bardzo łatwo się uzależnić, co pochłania sporą część czasu w ciągu dnia. Gry planszowe stanowią odpoczynek od wszelkich elektronicznych narzędzi, dając wytchnienie dla wzroku i innych zmysłów. Warto odciągnąć się od ekranu monitora, wylogować ze wszystkich mediów społecznościowych, spotkać się w czasie i przestrzeni ze znajomymi i udanie spędzić czas na ciekawej rozrywce.

Nauka dyscypliny

Gry planszowe to przede wszystkim spotkanie tu i teraz z drugim człowiekiem. Tego typu sytuacja otwiera możliwości bliższego poznania znajomych, odkrycia słabych i mocnych stron, naturalnych zdolności oraz wymiany doświadczeń. Planszówki uczą także wygrywania oraz przegrywania, co kluczowe znaczenie w tym ma samodyscyplina.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here