Walentynki to jedno z najpopularniejszych świąt obchodzonych na całym świecie. Również w naszym kraju ma ono swoją tradycję związaną z celebrowaniem miłości. Wielu uważa, że święto zakochanych jest zbyt komercyjne, ale są również tacy, którzy lubią ten dzień spędzić romantycznie we dwoje. Przedstawiamy 10 pomysłów na spędzenie walentynek z drugą połówką!

Walentynki – święto miłości

Walentynki kojarzą nam się z romantyczną kolacją przy świecach, spacerem wieczorową porą czy wypadem do kina na komedię. Święto zakochanych, które przypada na 14 lutego, ma swoją, wieloletnią, piękną tradycję. Mówi się, że kocha się przez cały rok, a nie tylko w jeden dzień, ale czym byłyby walentynki bez okazywania sobie miłości, troski i wsparcia. Przynajmniej raz w roku jest szansa, aby pochylić się nad swoim związkiem, podziękować za bliskość, obecność i docenić starania ukochanej osoby. Warto ten czas po prostu spędzić razem. Dzisiaj przedstawiamy pomysły na spędzenie walentynek z drugą połówką.

Pomysły na walentynki

Brakuje Ci pomysłów na to, jak spędzić walentynki we dwoje? Chciałbyś wymyślić coś oryginalnego i jednocześnie romantycznego, co sprawi wam obojgu radość i dostarczy masę niezapomnianych przeżyć? Poniżej przedstawiamy pomysły na spędzenie walentynek z drugą połówką, które sprawią, że dzień ten będzie prawdziwym świętem miłości!

Romantyczna kolacja we dwoje w ramach walentynek
Fot. Unsplash.com
  1. Zmysłowa sesja zdjęciowa

Jak spędzić walentynki we dwoje, takie pytanie chodzi wam po głowie? Zafundujcie sobie zmysłową sesję zdjęciową! Nie ma nic piękniejszego, jak patrzenie na kwitnącą miłość na fotografiach. Warto o tym pomyśleć znacznie wcześniej i zarezerwować sobie miejsce u fotografa, gdyż mogą być napięte terminy. Do wyboru są różnego rodzaju sesje zdjęciowe: plenerowe, studyjne, przebierane czy sensualne. Z takim pomysłem święto zakochanych będzie niesamowitym przeżyciem, zbliżającym dwojga ludzi.

  1. Romantyczna, odprężająca kąpiel

Nic tak nie odpręża, jak gorąca kąpiel. A co dopiero we dwoje! Jest to świetny sposób na odczucie tej bliskości, intymności i chwili wytchnienia od domowych obowiązków. Warto zadbać też o odpowiedni klimat i nastrój. Można zapalić kilka świec zapachowych i ustawić je w bezpiecznych kątach wanny, dodać kilka płatków róż oraz zaopatrzyć się w płyn i sole do kąpieli. Romantyczna kąpiel w walentynki sprawi, że będzie to magiczne przeżycie zbliżające was jeszcze bardziej do siebie.

  1. Kolacja przy świecach

Kolacja przy świecach jest standardową opcją na spędzenie czasu we dwoje w walentynki. Najwięcej przyjemności daje, nie samo zjedzenie posiłku, lecz to, co dzieje się w trakcie jego przygotowania. Wbrew pozorom wspólne przygotowanie potrawy bardzo zbliża. Nie tylko jest to dobry sposób na wymianę swoich doświadczeń kulinarnych, ale również polepszanie umiejętności dobrego gotowania. Pyszne danie będzie tylko gratyfikacją wspólnie spędzonego czasu. Jak spędzić walentynki w kuchni? Ugotujcie coś razem!

  1. Sport dla aktywnych

Pomysły na spędzenie walentynek mogą również sprowadzać się do uprawiania sportu wspólnie. Aktywność fizyczna to dobry sposób na utrzymanie ciała w dobrej kondycji oraz na poprawę ogólnego samopoczucia. Bieganie, badminton, a może nauka tańca zumby? To tylko niektóre pomysły na walentynki.

  1. Wypad do kina o kina lub teatru

Wypad do kina na komedię romantyczną to dobra opcja na walentynki dla par, które wolą święto zakochanych spędzić, oglądając film. W repertuarze na pewno nie zabraknie pozycji, które rozbawią widzów i wzruszą do łez. W tym dniu również teatr proponuje ciekawe spektakle traktujące o miłości.

Romantyczna kolacja we dwoje w ramach walentynek
Fot. Unsplash.com
  1. Nauka tańca

Nie brakuje również atrakcji dla par, które chcą spędzić walentynki na nauce jakiegoś latynoskiego czy sensualnego tańca. Wbrew pozorom, taniec niezwykle zbliża ludzi i jest dość intymnym przeżyciem. Przez dotyk pobudzane są w nas hormony, które sprawiają, że uwalniają się w nas uczucia.

  1. Weekendowy wypad w góry

A może by tak zorganizować romantyczny weekend w górach tylko we dwoje? Czemu nie! Ta opcja spędzenia wspólnie czasu w walentynki może i jest trochę kosztowna, ale to miłość jest tym najcenniejszym z kruszców.

  1. Przebieranki w łóżku

Warto czasami dodać trochę pikanterii łóżkowym wyczynom. Przebieranki w łóżku mogą okazać się nie tylko udanym sposobem na brak nudy w walentynki, ale również stanowić formę odświeżenia związku i zaspokojenia seksualnych fantazji.

  1. Wieczór par

Święto zakochanych wcale nie musi oznaczać spędzanie go wyłącznie w swoim towarzystwie. Można znaleźć inne pary do towarzystwa, napić się wina i pograć w gry planszowe. Ważne, aby walentynki spędzić po prostu razem, dobrze się bawiąc.

  1. Impreza

Walentynki to też dobra okazja, żeby wyrwać się z domu i poszaleć w klubie. Na mieście z pewnością nie brakuje imprez, które pozwolą wam się odciąć od codziennego zgiełku i dobrze się bawić.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here