Makijaż permanentny staje się coraz bardziej popularną opcją dla kobiet, które marzą o pięknym wyglądzie twarzy podkreślającym kobiece wdzięki. Wbrew wielu przekonaniom nie jest to droga i czasochłonna inwestycja. Rozwiązanie to ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Niemniej panie, które decydują się na zabieg kosmetyczny, są przeważnie pod wrażeniem zadziwiających, przywracających blask efektów. Makijaż permanentny ust  również nie należy do rzadkości. Zapoznaj się z ważnymi informacjami na jego temat.

Usta – symbol kobiecego seksapilu

Makijaż permanentny ust podkreśla ich barwę oraz nadaje odpowiednią symetrię wargom. Nie da się ukryć, iż ponętne i uwydatnione są magnesem na facetów. Kobiety lubią eksponować swoje naturalne wdzięki, a soczyście zabarwione usta stają się symbolem kobiecego seksapilu. Osoby decydujące się na zabieg inwestują w ulepszenie swojego wyglądu na kilka lat, co pozwala również w dużej mierze zaoszczędzić pieniądze wydawane na kosmetyki naturalne, szminki, błyszczyki czy pomadki. Makijaż permanentny ust to sposób, aby wyglądały one idealnie na każdą okazję.

Aplikacja barwnika
Fot. Unsplash.com

Przygotowanie się do zabiegu

Makijaż permanentny ust wykonuje się tak samo, jak w przypadku innych części twarzy – brwi czy oczu. Aby przyniósł on pożądane, długotrwałe efekty, należy odpowiednio się do niego przygotować. Ważne jest, aby przed udaniem się do gabinetu kosmetycznego przyjmować leki antywirusowe, które będą środkiem zapobiegawczym przed ewentualnym wystąpieniem opryszczki wargowej. Jednak jeśli pojawi się ona, rozsądnym wyjściem z sytuacji będzie przeniesienie wykonania zabiegu na za około 2 tygodnie i poczekać, aż się zagoi. Pomocne w zachowaniu lepszych efektów będą też peelingi. Makijaż permanentny ust wymaga także konsultacji z lekarzem w celu wykluczenia wszelkich przeciwwskazań zdrowotnych. Przed przystąpieniem do operacji przeprowadzana jest także rozmowa z linergistką, czyli osobą, która specjalizuję się w wykonywaniu makijażu permanentnego. W jej trakcie ustala się wszelkie szczegóły związane z zabiegiem oraz dobiera się odpowiednie proporcje ust czy odpowiedni kolor, które będą w sposób naturalny podkreślać kobiece piękno.

Zabieg – przebieg oraz czas trwania

Makijaż permanentny ust podobny jest do robienia tatuażu, lecz w przeciwieństwie do niego, polega na płytkim zaaplikowaniu barwnika w skórę. Metoda ta pozwala na podkreślenie i nadanie odpowiedniej symetrii wargom. Przed rozpoczęciem odrysowania wykonanego wcześniej kształtu ust, wargo smaruje się przy użyciu maści znieczulającej, która łagodzi ból podczas wykonywania zabiegu. Następnie dochodzi do zaaplikowana wcześniej ustalonego barwnika. Cały proces trwa maksymalnie 2 godziny. Wstrzykiwany pigment utrzymuje swoje właściwości średnio od 2 do 4 lat, więc jest to inwestycja na lata. Dlatego, zastanawiając się, czy makijaż permanentny ust jest dobrym rozwiązaniem, należy podjąć przemyślaną decyzję.

Aplikacja barwnika
Fot. Unsplash.com

Proces gojenia

Makijaż permanentny ust potrzebuje określonej ilości czasu, aby zaadoptować się do skóry. Kilka dni po wykonanym zabiegu, może wystąpić delikatna łuszczyca, pod której wpływem zaaplikowany barwnik po części zanika, lecz nie jest to powód do zmartwień, a naturalny efekt. W tym czasie warto smarować usta maścią przeciwzapalną co najmniej 3 razy dziennie przez około tydzień. W niektórych przypadkach niezbędne może okazać się uzupełnienie barwnika. Po upływie 7 dni nieprzyjemna dolegliwość powinna całkowicie zniknąć. Makijaż permanentny ust bezpośrednio po wykonaniu zabiegu jest wrażliwy na wysoką temperaturę, dlatego należy unikać jedzenia gorących posiłków. Również ostre dania mogą niekorzystnie wpłynąć na stan ust. W pierwszym miesiącu od momentu przeprowadzenia operacji trzeba odpuścić sobie również korzystanie z basenu, sauny, solarium czy basenu.

Koszt zabiegu

Średni koszt zabiegu mieści się w przedziale 600 do 1400 złotych w zależności od metody i zakresu usługi. Dla przykładu samo konturowanie obejmuje najniższą cenę, Natomiast za wypełnienie warg za pomocą aplikacji barwnika trzeba będzie zapłacić więcej. Ogólnie makijaż permanentny ust jest niedrogim przedsięwzięciem, biorąc pod uwagę wysokość rocznego wydatku na kosmetyki przeznaczone do codziennej pielęgnacji twarzy. Co więcej, wykonanie tego zabiegu pozwoli w przyszłości zaoszczędzić czas i cieszyć się pięknym, kobiecym wyglądem kształtnych i barwnych ust.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here