Branża pojemników i opakowań z tworzyw sztucznych przeżywa od wielu lat intensywny rozwój. Przyczyniły się do niego nowe wyzwania i oczekiwania, które generowane są przez przemysł i handel, szczególnie spożywczy. Transport i logistyka odgrywają w nim bardzo ważną rolę. Do jej realizacji potrzebują wytrzymałych i solidnych opakowań i skrzynek. Szczególnie skrzynki na butelki powinny być solidne i wytrzymałe. Dowiedz się, jakie cechy powinny mieć najlepsze skrzynki na butelki.

Jaką funkcję pełnią skrzynki na butelki w transporcie i logistyce?

Firmy produkujące opakowania i skrzynki z tworzyw sztucznych przyczyniają się do rozwoju wielu różnych gałęzi przemysłu i handlu. Szczególnie transport żywności wymaga solidnych i wytrzymałych opakowań i skrzynek. Nie ulega wątpliwości, iż butelki są szczególnie narażone na stłuczenie lub uszkodzenia w trakcie magazynowania oraz przewożenia.

Skrzynki powinny być dobrze zaprojektowane i przemyślane, ponieważ dzięki temu mogą efektywniej wykorzystać przestrzeń magazynową lub transportową w samochodzie dostawczym. Wysokiej jakości skrzynki na wodę lub piwo powinny chronić ich zawartość i zapewniać pewną ochronę towaru.

Jakie skrzynki sprawdzą się w przechowywaniu i transporcie?

W minionych wiekach do transportu butelek wykorzystywano głównie skrzynki drewniane lub metalowe. Teraz korzysta się już tylko wyłącznie ze skrzynek wykonanych z tworzywa. Właściciele sklepów, restauratorzy, producenci i hurtownicy korzystają ze skrzynek plastikowych. Ważne jest, aby skrzynki spełniały wymagane normy i atesty i były produkowane przez firmy zajmujące się głównie produkcją skrzynek. Bardzo ważne jest, aby skrzynki na wodę mineralną miały również atest na kontakt z żywnością tak jak i Skrzynki na piwo.

Powinny być produkowane z wysoce odpornego na pęknięcia i uszkodzenia tworzywa. Wymaga się od nich, aby były odporne na ścieranie i zapewniały dobrą ochronę przed zniszczeniem. Transportery na butelki powinny posiadać ergonomiczne i wytrzymałe uchwyty, które umożliwą ich bezpieczne przenoszenie i składowanie. Profesjonalne skrzynki na butelki mają na każdej ze stron pole lub miejsce do naniesienia napisów reklamowych, lub logotypu producenta napoju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here