Laserowe usuwanie włosów to jeden ze sposobów na pozbycie się nadmiernego owłosienia, przez który odczuwa się dyskomfort. Niestety jest to drogie przedsięwzięcie, dlatego przed podjęciem decyzji o udaniu się do gabinetu zabiegowego warto dokładnie przemyśleć sobie sprawę. Niemniej depilacja laserowa jest metodą na trwałe i skuteczne usunięcie zbędnych włosów z różnych stref naszego ciała. Co warto o nim wiedzieć?

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to nowoczesny, bezinwazyjny sposób na usunięcie bujnego owłosienia z całej powierzchni ciała. Zabieg pozwala całkowicie pozbyć się włosów z miejsc intymnych czy innych, trudno dostępnych obszarów. Jest świetną alternatywą dla osób, które próbowały innych metod o niskiej skuteczności. Laserowe usuwanie włosów odbywa się przy użyciu przyrządów, które za pomocą wiązki światła docierają aż do korzeni, w ten sposób usuwając macierz, czyli żywą część owłosienia. Podczas zabiegu zawarta we włosach melanina przyjmuje energię świetlną, co powoduje niszczenie ich komórek. Jednak należy pamiętać o tym, że podczas zabiegu następuje likwidacja owłosienia, które jest w fazie rozrostu. Z tego powodu, aby depilacja laserowa była w pełni skuteczna, należy kilka razy powtórzyć zabieg.

Depilacja laserowa włosów przeciwwskazania
Fot. Pexels.com

Które części ciała obejmuje?

Laserowe usuwanie owłosienia obejmuje wszystkie sfery naszego ciała. Jest świetną alternatywą dla standardowych metod, które nie zawsze przynoszą pożądane efekty. Zabieg można wykonać zarówno na twarzy, jak i na większej powierzchni ciała. Możliwa, zatem jest depilacja laserowa okolic bikini, pach, nóg, twarzy, pleców, klatki piersiowej czy brzucha. Usuwanie zbędnych włosów za pomocą wiązki światła, zwłaszcza w miejscach intymnych, które sprawiają dyskomfort i wyglądają nieestetycznie, jest stosunkowo bezbolesne, także nie trzeba martwić się o wytrzymałość na ból.

Jak przygotować się do zabiegu?

Laserowe usuwanie włosów wymaga odpowiedniego przygotowania do zabiegów. W pierwszej kolejności przed przystąpieniem do ich wykonywania przeprowadzany jest wywiad zdrowotny z klientem. W ramach bezpłatnych konsultacji z kosmetologiem oceniania jest obecna kondycja skóry, ogólne samopoczucie, charakterystykę owłosienia. Podczas rozmowy następuje również identyfikacja przeciwwskazań. Na około miesiąc przed planowanym zabiegiem należy dbać o ciało, nie stosować żadnych opalaczy, które mogą ją podrażnić. Depilacja laserowa wymaga również odstawienia makijażu na kilka dni przed terminem wizyty w salonie. W dniu wykonywania procesu skóra powinna być czysta.

Gdzie wykonuje się zabieg?

Depilacja laserowa jest usługą, którą oferuje zazwyczaj centrum medyczne, prywatny gabinet kosmetyczny, salon kosmetologii i medycyny estetycznej oraz klinika. Zabieg przeprowadzany jest przez wykwalifikowanych specjalistów z odpowiednim doświadczeniem w wykonywaniu tego typu procesów. Laserowe usuwanie włosów warto powierzyć w miejscu o renomowanej pozycji na rynku, dlatego przed jego wyborem dobrze jest zapoznać się z opiniami innych klientów.

Depilacja laserowa włosów przeciwwskazania
Fot. Unsplash.com

Jaka jest cena zabiegów?

Laserowe usuwanie włosów jest w istocie najdroższą metodą pozbywania się nadmiernego, zbędnego owłosienia, ale również najbardziej skuteczną. Dlatego stosunek ceny do jakości nie powinien nikogo dziwić, zwłaszcza gdy w porównaniu z pozostałymi sposobami daje stuprocentową gwarancję skuteczności. Jednorazowa depilacja laserowa zaczyna się od 100 złotych. Jednak częściej można spotkać ceny w granicach 200-300 złotych za jeden zabieg w zależności od części ciała. Dobrą opcją jest wykupienie pakietu zabiegów, które obejmuje zniżkę, dzięki czemu można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Na takie rozwiązanie decyduje się spora część klientów również ze względu na ustalony z góry harmonogram zabiegów, który pozwala na zaplanowanie sobie innych czynności. Średni koszt takiego zestawu mieści się w przedziale 1000-2000 złotych. Obejmuje on zazwyczaj 6 zabiegów.

Ile zabiegów należy wykonać?

Efekty są widoczne już po jednym zabiegu. Włosy w fazie rozrostu są znacznie słabsze i matowe, co powoduje ich samoistne odpadanie. Ilość operacji, jakie należy wykonać, aby laserowe usuwanie włosów spowodowało całkowite usunięcie owłosienia, wynosi średnio od 4 do 6. Poszczególne sesje wykonuje się w równych odstępach od siebie. Czas potrzebny na regeneracji po oddziaływaniu wiązki światła wynosi średnio od 4 do 12 tygodni. Dlatego depilacja laserowa jest przedsięwzięciem rozbitym w czasie w skali roku.

Czy są jakieś przeciwwskazania?

Laserowe usuwanie włosów, podobnie, jak w przypadku innych zabiegów medycyny estetycznej, ma swoje przeciwwskazania, o których należy pamiętać. Przede wszystkim z udziału w przedsięwzięciu wykluczone są kobiety będące w ciąży. Zabiegu nie wykonuje się również u osób, u których występują choroby skóry, zaburzenia psychiczne, cukrzyca, nowotwory, epilepsja czy zaburzenia pigmentacji. Laserowe usuwanie włosów wymaga dobrego stanu zdrowia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here