Szukanie podarunku dla pociech na różne okazje nie jest takie proste, jak się wydaje. Rodzicom zależy głównie na tym, aby zakup był owocny i wywoływał radość na dziecięcej twarzy. Najważniejsze to trafić w upodobania i potrzeby dziecka. Nie masz pomysłu na prezent? Szukasz czegoś kreatywnego, lecz nie jesteś w stanie zdecydować się na którąś opcję? A może potrzebujesz czegoś bardziej praktycznego, co będzie służyć nawet przez kilka lat? Przedstawiamy kilka propozycji na prezent dla dziecka.

Przede wszystkim radość!

Prezent dla dziecka na różną okazję jest ważną częścią dziecięcego świata, w którym pociechy spędzają większość swojego czasu na zabawie oraz czerpaniu radości z uroków beztroskiego życia. Podczas wyboru podarunku dla pociechy powinien przyświecać jeden, główny cel – radość pierworodnego. Prezent dla dziecka to nic innego jak źródło przyjemności, zarówno dla dziecka, jak i rodzica, bo nie ma nic piękniejszego, jak wywołać uśmiech pociechy po rozpakowanym prezencie!

zabawki dla najmłodszych
Fot. Pexels.com

Na co należy zwrócić uwagę?

W trakcie robienia zakupów stacjonarnie lub online należy wziąć pod uwagę wiele czynników, które będą decydować o tym, czy zakup okaże się trafiony. Prezent dla dziecka, aby spełnił swoje funkcje, musi być przede wszystkim dopasowany do wieku pociechy. W przypadku kilkulatków warto postawić na zabawki, które są podstawowym atrybutem dzieciństwa. Z kolei dla tych nieco starszych, można pomyśleć o zakupie roweru, hulajnogi czy rolek, które pozwolą zadbać o zdrowy ruch. Prezent dla dziecka powinien również odzwierciedlać mocne strony i zainteresowania, które będą pogłębiane dzięki zakupowi. Więc jeśli syn lub córka interesują się muzyką, dobrym pomysłem będzie podarowanie jakiejś płyty muzycznej lub instrumentu.

Zabawki dla najmłodszych

Jest to standardowy pomysł na prezent dla dziecka, ale nie można odmówić mu skuteczności. Zabawki są dobrym pomysłem na podarunek do pewnego momentu. Mówi się, że wraz z upływem lat, pociechy wyrastają z nich i wówczas trzeba pomyśleć o innym zakupie. Kupując pluszaki, samochody czy lalki daje się przyzwolenie na bycie dzieckiem i czerpanie z tego radości, ponieważ każdy maluch je kocha. Taki prezent dla dziecka spełnia również inne, ważne funkcje dla ogólnego rozwoju pierworodnego. Przede wszystkim sprzyja rozwijaniu wyobraźni oraz ćwiczy motorykę małą. Jest to zatem sprawdzony, praktyczny podarunek niewymagający od dziecka odpowiedniego poziomu intelektualnego, który wywoła niezmiernie uśmiech na dziecięcej twarzy.

zabawki dla najmłodszych
Fot. Pexels.com

Na sportowo

Przeznaczony dla tych nieco starszych pociech, które lubią się ruszać, spędzając wspólnie czas z rodzicami i kolegami na aktywności fizycznej. Prezent dla dziecka, które kocha sport, będzie inwestycją w rozwijanie ogólnej koordynacji psychoruchowej. Odpowiednim podarunkiem na początek może być rowerek biegowy lub zwykły na trzech kołach. W sklepach sportowych znajdziemy także hulajnogi, które przeznaczone są nawet dla młodszych dzieci od 3 roku życia. Z kolei, jeśli syn jest miłośnikiem piłki nożnej, można rozważyć zakup zestawu do treningów, które z pewnością sprawią ogromną radość dziecku.

Wycieczka

Prezent dla dziecka nie zawsze musi być związany z obdarowaniem go rzeczami materialnymi. W ramach urodzin można spełnić marzenie swojej pociechy, zabierając je w ulubione miejsce. Wspólny wyjazd jest również świetnym sposobem wzmocnienie więzi rodzinnych. Warto po prostu w szczególnym dniu spędzić czas. Prezent dla dziecka w formie wycieczki niespodzianki sprawdzi się zdecydowanie lepiej w przypadku nastolatków, którzy lubią podróżować w gronie rodziny.

Kreatywne prezenty

Prezent dla dziecka może również być zakupiony z myślą o przyszłych korzyściach. Kupując go, można zainwestować w jego rozwój. W tym celu pomocne bywają podarunki, które aktywizują u pociechy mocne strony, naturalne zdolności oraz procesy intelektualne. Pożyteczne bywają różnego rodzaju klocki, za pomocą których tworzone są niesamowite budowle. Również plastelina daje wiele możliwości swobodnego formowania kształtów przy użyciu dziecięcej wyobraźni i zdolności manualnych. Prezent dla dziecka może być także w postaci gry planszowej, która stymuluje zdolności umysłowe starszych pociech, rozwijając tym samym umiejętności strategiczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here